Czy warto wykorzystać pieluchomajtki

Pieluchy wpisane są już na stałe w życie małego dziecka. Już od pierwszych dni życia, wykorzystywane są one przy noworodkach, niemowlakach, dorastających maluchach. Z czasem rodzice mogą zauważyć, że w ofercie, do kupienia, będą mieć nie tylko tradycyjne pieluchy, ale również pieluchomajtki, czyli pantsy. Czy warto je kupić? Pytanie, które stawiać sobie będzie duża ilość rodziców. Warto więc przyjrzeć się temu tematowi.

Pantsy vs. pieluchy

Jak można od różnić od siebie pieluchomajtki i pieluchy. W bardzo łatwy sposób. Otóż zwykłe, jednorazowe pieluchy, posiadają specjalne rzepy, które przykleja się po założeniu pieluchy. Pansty wciąga się na pupę dziecka, tak samo jak tradycyjne majtki. Można je zdjąć podobnie, jak zwykłe majtki. Ewentualnie można pomyśleć o rozerwaniu elastycznego pasa, który pomaga pieluchomajtki utrzymać na pupie. Sposób zakładania znacząco się od siebie różni, ale ich przeznaczenie jest takie same. Obydwa produkty mają zapewnić maluszkowi maksimum komfortu. Zawsze należy wybierać modele dopasowane do potrzeb dziecka, aby nie krępować jego ruchów.

Czas na nocnikowanie

Młodzi rodzice decydują się na to, aby pansty wprowadzić do użycia na etapie nocnikowania. Najczęściej następuje on ok. drugiego roku życia. W ten sposób, aby móc oduczyć dziecko załatwiania swoich potrzeb w pieluchę przed pójściem do przedszkola. Pieluchomajtki stanowić mogą taką imitację zwykłych majtek. Do tego ściąganie panstów jest na tyle łatwe, że dziecko samodzielnie sobie z nimi poradzi, jeżeli będzie chciało skorzystać z nocnika. Pieluchomajtki będą stanowić zabezpieczenie – w razie gdyby doszło jednak do małej wpadki.

Wygodne pieluchomajtki

Obecność panstów zostanie na pewno doceniona przez rodziców, których dzieci są wyjątkowo ruchliwe. Tak, nie łatwo takie maluchy utrzymać w miejscu. Dlatego lepiej zdecydować się na coś, co będzie zakładać się zdecydowanie szybciej. Ucieszą się z tego rodzice, jak również samo energiczne dziecko, które powrócić będzie mogło do zabawy.