Czy należy wymienić pieluszki na pieluchomajtki

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że pieluszek w pierwszych miesiącach życia dziecka jest zużywanych cała masa. Nie jesteśmy w stanie tego zużycia ograniczyć, a czasem na tym zapanować. Kupujemy pieluchy hurtowo. Problematyczne dla wielu rodziców jest przebieranie pieluszki dziecku. O ile w pierwszych miesiącach dziecko jest mało ruchliwe, to w kolejnych zaczyna się istne szaleństwo. Gdy nasze dziecko już raczkuje, a później chodzi, to zmiana pieluszki może się okazać naprawdę problematyczna. Czy jest na to jakiś sposób? Może znajdzie się jakaś alternatywa dla pieluszek? Sprawdźmy to.

Koniec z problematyczną zmianą pieluch

Jak najbardziej chcielibyśmy przestać męczyć się ze zmianą pieluszek. Co jak co, ale naprawdę możemy się przy tym napocić i nadszarpnąć swoje nerwy. Jednak może się to już zakończyć. Taką możliwość dają nam pieluchomajtki. Pieluchomajtki są naprawdę świetne. Jest to bardzo duża pomoc dla rodziców. Wciąż jest to pieluszka, ale jednak taka, którą łatwiej się zakłada i zmienia. Gdy zakładamy dziecku standardową pieluchę, to musi ono leżeć.

Z kolei, gdy zakładamy pieluchomajtki, to nasze dziecko może się wygodnie bawić i to nawet na stojąco. Pieluchomajtki wciąga się niczym standardowe majteczki. A jak ze ściąganiem? Rozrywa się po prostu boki. Dzięki temu zawartość nie wyląduje na podłodze.

Nauka nocnikowania

Z czasem nasze dziecko zacznie samodzielnie się załatwiać na swoim nocniczku. Okazuje się, że pieluchomajtki w tym aspekcie są także pomocne. Jakby nie było, sprawiają one, że dziecko ma do czynienia z konstrukcją majteczek i zaczyna rozumieć pewne wykonywane ruchy. Oczywiście minie odpowiedni czas, zanim nasze dziecko zacznie załatwiać na nocniku swoje potrzeby, ale musimy działać w tym temacie. Dzięki systematycznym treningom zbliżymy się do celu i już wkrótce będziemy mogli zapomnieć na dobre o pieluchach, jak i o pieluchomajtkach. Na pewno na ten moment czekamy z ogromnym pragnieniem i niecierpliwością.